MISS KUZEY KIBRIS 2018 GÜZELLİK YARIŞMASI ve BAY KUZEY KIBRIS 2018 BAŞVURULARI BAŞLADI

KIBRIS Ada efsanesi ve ülkemizin “marka organizasyonu”, GÜZELLİK YARIŞMASI olan MISS KUZEY KIBRIS GÜZELLİK YARIŞMASI 2018 kraliçeleri “ANLAMLI ve AMAÇLI GÜZELLİK” misyonu doğrultusunda birkez daha taçlanacak...

MISS KUZEY KIBRIS 2018 GÜZELLİK YARIŞMASI ve BAY KUZEY KIBRIS 2018  BAŞVURULARI BAŞLADI

1995 yılından günümüze 21 yıldır aralıksız olarak Kanser Hastalarına Yardım Derneği himayelerinde gerçekleşerek ülkemizin en uzun soluklu sosyal sorumluluk projesi olan BAY KUZEY KIBRIS 2018 yarışması bu yıl yine onur ve gurur yılını yaşatıyor. 

Bülent Günkut Prodüksiyonu olarak, "32. MISS KUZEY KIBRIS GÜZELLİK YARIŞMASI ve 21. BAY KUZEY KIBRIS YARIŞMASI", 2018, 2 Ağustos 2018 Perşembe gecesi The Savoy Ottoman Palace Hotel - Girne’de saat 21:30’da final gecesi gerçekleşecek. 

Miss Kuzey Kıbrıs Güzellik Yarışmasının, 1984 Yılından günümüze gelenekselleşen bir Kıbrıs ada efsanesi olarak anlamlı ve amaçlı güzellik misyonu ile düzenlendiği belirtiliyor.

Bu doğrultuda, her yıl dereceye giren güzellik kraliçelerine yüksek öğrenim eğitim burs hakkı sağlandığı belirtilirken, "Bay Kuzey Kıbrıs 2018" derecelerine de, prodüksiyonların amacı ve misyonu doğrultusunda yüksek öğrenim eğitim burs hakkı sağlandığı kaydedildi. 

Miss Kuzey Kıbrıs Güzellik Yarışması / Bay Kuzey Kıbrıs Yarışması
Kurucu Başkanı, Günkut Ajans Direktörü Bülent GÜNKUT tarafından basına gönderilen yazılı açıklamada, “Anlamlı ve Amaçlı Güzellik” misyonuyla gerçekleşecek olan 32. Gurur ve onur yarışmamızda toplumsal bilinci artırmak ve farkındalık yaratmak adına özel Koreografi Showları ile final gecesinde  dünyaya farkındalıklar adına sesimizi duyuracağız" dendi. 

Güzellik Yarışmaları Kurucu Başkanı Bülent Günkut, KHYD temsilcisi Şerif Özhür Kırcalı, Savoy Otel Genel Müdürü Ogün Özata, Günkut Ajans Direktörleri Zehra Günkut ve Mehmet Günkut, Miss Kuzey Kıbrıs 1990 Güzeli Şükran Paralik, 2001 Miss Kuzey Kıbrıs Cennet Erol, Miss Kuzey Kıbrıs 2017 Fulya Tilki ve Bay Kuzey Kıbrıs 2017 Şemsi Yıldırım’ın açıklamalarda bulunduğu basın toplantısı Savoy Otelde gerçekleşti.

"2 Ağustos 2018 Perşembe gecesi 2018 yılı Kraliçeleri olacaklar"

Basın toplantısında, "The Savoy Ottoman Palace Hotel, Girne konaklama sponsorluğundaki final kampında büyük  finale hazırlanacak  MISS  KUZEY KIBRIS 2018 GÜZELLİK YARIŞMASI finalistleri, 2 Ağustos 2018 Perşembe gecesi taç giyme daveti ile 2018 yılı Kraliçeleri olacaklar" dendi. 

BAŞVURULAR: 

"18-24 yaş arası (1994 - 2000 doğumlu) KKTC kimlik kartı sahibi olmak başvurular için yeterli" olacağı belirtilen açıklamada, Başvuruların, Günkut Ajans websitesi www.gunkutajans.com adresinden yapılabileceği kaydedildi. Basın toplantısında şu bilgiler verildi: 

"Son başvuru  ve  Ön Eleme KRALİÇE ADAYLARI için 21 Temmuz 2018, Cumartesi The Savoy Ottoman Palace Hotel -Girne sabah 11.00’da olacaktır.

“BAY KUZEY KIBRIS” olmak…21 yıldır Ülkemizin en uzun soluklu, Kanser Hastalarına Yardım Derneği Himayelerinde gerçekleşen Bay Kuzey Kıbrıs 2018, 21. Gurur Yılında..

Kanser Hastalarına Yardım Derneği tarafından yapılacak davetiye satışları gelirinin tümü KHYD kalacak. Yıllardan beridir devam eden ve “Bir Bülent Günkut Prodüksiyonu” olarak, 21. BAY KUZEY KIBRIS YARIŞMASI’da gerçekleşecektir. Büyük finalde yine 18 - 24 yaş (1994-2000 doğumlu) ve KKTC kimlik kartı sahibi olmak kuralı bulunmaktadır. BAY KUZEY KIBRIS 2018 adayları başvurular için Günkut Ajans websitesi www.gunkutajans.com yeterlidir. Bay Kuzey Kıbrıs Adayları için; Son Başvuru ve Ön Eleme; 21 Temmuz 2018 Cumartesi, The Savoy Ottoman Palace Hotel, Girne Saat 15:00’dır.

Dünya Güzellik Yarışması formatında olduğu gibi bu yıl yine, SAHNEDE MAYOLU GEÇİŞ YOK...

Çağdaş modern çizgilerden oluşan koleksiyonların ana temasında AMAÇLI VE ANLAMLI BİR GÜZELLİK YARIŞMASI yaşanacak  yarışmanın finalinde, 32. yıla yaraşır sahne, ışık, koreografi ve sahne ışıltıları ile seçici kurul üyeleri  büyük  finale damga vuracaktır.

Yarışmacı finalist Kraliçe ve Bay adayların finalde sahnede Mayolu Geçişi Olmayacaktır. Miss World yarışması, dünya güzellik yarışması şartlarına uyumlu olarak geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da Mayolu geçiş yok.

Sosyal farkındalık ve anlamlı amaçlı miysonuyla Miss Kuzey Kıbrıs ve Bay Kuzey Kıbrıs prodüksiyonları ülkemizin dört bir yanından gençleri bu amaç uğruna bir araya getirerek bir turizm adası olan ülkemizin iç turiziminede farkındalıklar adına katkıları bulunmaktadır.

KKTC’nin tanınma ve tanıtma seferberliğinde kalitesi ve farkındalığı tescilli uluslararası yarışmalarda Miss Kuzey Kıbrıs ve Bay Kuzey Kıbrıs dereceleri ülkemizi temsil edeceklerdir."


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
UBP sel felaketiyle ilgili araştırma komitesi kurulması önergesi sundu
UBP sel felaketiyle ilgili araştırma komitesi kurulması önergesi sundu
''Yol güzergahıyla ilgili muhatap olunacak fenni sorumlu bir inşaat mühendisi yok''
''Yol güzergahıyla ilgili muhatap olunacak fenni sorumlu bir inşaat mühendisi yok''