Devlete 4 doktor, 2 uzman istihdam edildi

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Ali Tunçbilek, Kardiyoloji Uzmanı Dr. Sevgül Maydonozcu, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Ezgi Cemaler ve Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Şifa Özbengi sözleşmeli statüde istihdam edildi.

Devlete 4 doktor, 2 uzman istihdam edildi

Bakanlar Kurulu, Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Mehmet Ali Tunçbilek, Kardiyoloji Uzmanı Dr. Sevgül Maydonozcu, Göz Sağlığı ve Hastalıklar Uzmanı Dr. Şifa Özbengi ve Anestezi uzmanı Dr. Ezgi Cemaller’in sözleşmeli olarak istihdam edilmesine karar verildiğini duyurdu.

Hükümet, Sağlık Bakanlığı’na bağlı sağlık servislerinde hizmetlerine ihtiyaç duyulan 3 hekimin, Kamu Sağlık Çalışanlarının Aylık (Maaş - Ücret) ve Diğer Ödeneklerinin Düzenlenmesi Yasası uyarınca sözleşmeli statüde istihdam edilmelerine karar verdi.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı sağlık servislerinde hizmetlerine ihtiyaç duyulan 4 hekimin, değiştirilmiş şekliyle 6/2009 sayılı Kamu Sağlık Çalışanları Yasası’nın 7. Maddesinin 2. Fıkrası ile 47/2010 sayılı Kamu Sağlık Çalışanlarının Aylık (Maaş - Ücret) ve Diğer Ödeneklerinin Düzenlenmesi Yasası uyarınca sözleşmeli statüde istihdam edilmelerine karar verildi. 

Alınan karar uyarınca, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Mehmet Ali Tunçbilek, Kardiyoloji Uzmanı Dr. Sevgül Maydonozcu, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Ezgi Cemaler ve Göz Sağlığı ve Hastalıklar Uzmanı Dr. Şifa Özbengi istihdam edildi.

Öte yandan Bakanlar Kurulu, sağlık servislerinde ihtiyaç duyulan Genetik Uzmanı Ilgın Çağnan ile Genetik ve Moleküler Biyolog Meral Kızılkanat'ın da sözleşmeli statüde istihdam edilmesini kararlaştırdı. 

Bakanlar Kurulu’nun 3 Mayıs 2018 tarihli kararı, 11 Mayıs 2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güney Kıbrıs’ta grip vakaları sayısında artış var!
Güney Kıbrıs’ta grip vakaları sayısında artış var!
YKP’den garantörlere ihtiyaç duyulmayacak öneri geliştirilmesi çağrısı
YKP’den garantörlere ihtiyaç duyulmayacak öneri geliştirilmesi çağrısı