İşte TDP'nin adayları...!

TDP MYK'sı yerel seçim çalışmaları gündemiyle toplandı. Şu sıralar başlayan MYK toplantısının ana gündem maddesinin yerel seçim adaylıkları olduğu öğrenildi. Varoğlu, MYK toplantısı öncesi, yerel seçime yönelik çalışmalarını Evrenselgazete'ye anlattı.

İşte TDP'nin adayları...!

Toplumcu Demokrasi Partisi'nin, 24 Haziran'da yapılacak olan yerel yönetim seçimlerine yönelik çalışmaları sürüyor.

Edinilen bilgiye göre, Toplumcu Demokrasi Partisi, yaklaşık 10 ayrı bölgede kendi amblemi altında belirlenecek belediye meclis üyesi adaylarıyla yarışacak.

TDP Genel Sekreteri Cemal Varoğlu, partinin MYK toplantısı öncesi, yerel seçime yönelik çalışmalarını Evrenselgazete'ye anlattı.  

TDP, LEFKOŞA VE İSKELE'DE KENDİ ADAYLARIYLA YARIŞACAK

"TDP'nin birkaç güne kadar tüm adaylarımız belli olacak, çalışmalarımız henüz tamamlanmış değildir" diyen TDP Genel Sekreteri Cemal Varoğlu, 24 Haziran'da yapılacak olan yerel yönetim seçimlerinde, Parti Meclisi'nin aldığı karar doğrultusunda 2 bölgede kendi adayları ile yarışacaklarını belirtti. 

Lefkoşa'da ve İskele'de kendi adaylarıyla seçime katılacaklarını belirten TDP Genel Sekreteri Cemal Varoğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı ve İskele Belediye Başkanlığı için kendi adayları olan Cemaliye Soğancı ile seçime katılacaklarını kaydetti. 

10 BÖLGEDE CTP'NİN ADAYLARI DESTEKLENECEK

Cemal Varoğlu, "10 farklı bölgede ise başkan adayı olarak Cumhuriyetçi Türk Partisi'nin adaylarını destekliyoruz" dedi. 

Cemal Varoğlu, TDP olarak, Gönyeli, Değirmenlik, Alayköy, Akıncılar, Akdoğan, Serdarlı, Geçitkale, Dikmen, Lefke ve Dipkarpaz'da, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) adaylarına destek vereceklerini belirtti. 

Bunun yanısıra daha önce varılan mutabakat gereği Tatlısu'da ise Demokrat Parti (DP) adayına destek vereceklerini açıklayan Varoğlu, Vadili ile Paşaköy'de Halkın Partisi'nin (HP) adaylarına destek vereceklerini kaydetti. 

3 BAĞIMSIZ ADAYA DESTEK VERİLECEK

Varoğlu ayrıca, Gazimağusa'da bağımsız aday Ulaş Gökçe, Beyarmudu'nda bağımsız aday Ethem Akmercan, Lapta'da ise bağımsız aday Mustafa Aktuğ'un desteklenmesi kararı alındığını kaydetti.

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Destek verecekleri belediye başkanlığı adaylıklarının bir kısmında belediye meclis üyeliği yarışına kendi adayları ile katılacaklarını, bazılarında ise destekleyecekleri partinin listesi içerisindeki meclis üyesi adaylarını destekleyeceklerini kaydeden Varoğlu, belediye meclis üyesi adaylarının belirlenmesi çalışmalarının halen devam ettiğini belirtti. 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
UBP'de tüm ilçe başkanları belirlendi
UBP'de tüm ilçe başkanları belirlendi
Polisten uyarı! Şifresiz Wi-Fi ağlara dikkat
Polisten uyarı! Şifresiz Wi-Fi ağlara dikkat