Eski sinema binası Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’ne dönüştürüldü

Başbakan Erhürman Geçitkale Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Geçitkale’de, atıl durumdaki eski sinema binası Geçitkale Belediyesi’nin projelendirmesi ve Türkiye Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi finansmanıyla Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’ne dönüştürüldü.

Eski sinema binası Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’ne dönüştürüldü

Sahne ve toplantı salonu ile çok amaçlı kullanıma sahip olan Merkez özel günlerde cep sineması olarak da hizmet verecek.

Geçitkale Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nin açılışı bu akşam Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay ve Başbakan Tufan Erhürman’ın da katıldığı törenle hizmete açıldı.
Başbakan Tufan Erhürman yaptığı konuşmada, bu dönemde Geçitkale’ye kaçıncı kez geldiğini hatırlamadığını belirterek, “Başkan 4 yılda 51 projeden bahsediyor. Biz buraya açılışlara gelip gitmekten yorulduk, Başkan projelerden yorulmadı” dedi.

Belediyecilik ve siyasetin vizyon işi olduğunu vurgulayan Başbakan Erhürman, vizyon yoksa bir kentin köye dönüşeceğini, eğer vizyon varsa bir köyün de kente dönüşeceğini, Geçitkale’de de yaşanmakta olanın bu olduğunu vurguladı.

Başbakan Erhürman, Belediye Başkanı Öztaş’ın , vizyonuyla, 4 yılda köyden çağdaş kent yaratma yolunda hızla ilerlediğini söyledi.

Geçitkale’de kültür sanat ve kongre merkezinin küçümsenmemesi gerektiğini kaydeden Başbakan Erhürman, Lefkoşa’da 19 yıl önce yanan devlet tiyatroları binası yapılamazken Geçitkale’de kültür sanat ve kongre merkezi açıldığını kaydetti

Başbakan Erhürman, bir belediyede kaldırım yapmanın, sosyal tesisler yapmanın bir zorunluluk olduğunu kaydederek, bir kültür ve kongre merkezi yapmanın zorunluluktan öte bir vizyon olduğunun altını çizdi.

Başbakan Erhürman, kültür sanat ve kongre merkezinin sadece bir bina olmadığını, çocukların burada kültürel faaliyetlerde bulunarak sanatla buluşacaklarını da sözlerine ekledi.

https://bit.ly/2jVvmYV


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
IMF karamsar bir tablo çizdi, borsalar düşüşe geçti
IMF karamsar bir tablo çizdi, borsalar düşüşe geçti
Tarım Dairesi’nden vatandaşlara uyarı!
Tarım Dairesi’nden vatandaşlara uyarı!