Güzelyurt’un Gururları Özçınar’ı Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Ortaokullu Yıldızlar Atletizm final yarışlarında şampiyon olan Güzelyurt Türk Maarif Koleji ile Şehit Turgut Ortaokulu Atletizm takımları bugün saat 11:00 ve 12:00’da Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar’a nezaket ziyaretinde bulundular.

Güzelyurt’un Gururları Özçınar’ı Ziyaret Etti

Şampiyonluklarını Özçınar ile paylaşan her iki okul takımı 24-28 Mayıs 2018 tarihleri arasında Denizli’de yapılacak yarışlardan iyi dereceler elde ederek dönmek istediklerini belirttiler.

ÖZÇINAR

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Güzelyurt’taki okulların yılardır birçok spor dalında bölge adına başarılara imza attığına dikkat çekerek, Bu yıl da Şehit Turgut Ortaokulu’nun erkek,  Güzelyurt Türk Maarif Koleji kız atletizm takımını elde ettikleri şampiyonluktan dolayı yürekten kutladı.

Çocukların gururumuz olduğunu ifade eden Özçınar, Türk Maarif Kolejinin atletizm dalında ilk kez şampiyonluk elde etmesinin büyük bir başarı olduğunu söyledi. Sporcuları büyük bir özveri ile eğiten, onlara disiplinli çalışmayla başarının geleceğini öğreten eğitmenlerin, çocukları sadece spor alanında değil eğitim hayatına da katkı sağladığını söyledi.

Türk Maarif Koleji Müdürü İsmail Kaşot ziyarette yaptığı konuşmada, TMK’nın ülke genelinde atletizm dalında ilk kez şampiyonluk elde ettiklerini anlatarak, mutluluklarını Belediye Başkanı Özçınar ile paylaştı.

Türk Maarif Koleji Beden Eğitimi öğretmeni Ayten Zabit, senenin başında yola şampiyonluğa inanarak çıktıklarını belirterek, disiplinli ve düzenli çalışmanın sonucunda şampiyon olduklarını söyledi.

Şehit Turgut Ortaokulu Müdürü Cengiz Uzun da okullarının yıllardan beri atletizm dalında şampiyonluklar ve başarılar elde ettiklerini belirterek, bu sayede  ülke sporuna bir çok sporcunun yetiştirildiğine dikkat çekti ve Spor Bakanlığı’nın sporculara sahip çıkmasını istedi.

Her iki okulun şampiyon olan atletizm takımı 24-28 Mayıs 2018 tarihlerinde Denizli’de gerçekleşecek yarışlara katılacak.


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
UBP sel felaketiyle ilgili araştırma komitesi kurulması önergesi sundu
UBP sel felaketiyle ilgili araştırma komitesi kurulması önergesi sundu
''Yol güzergahıyla ilgili muhatap olunacak fenni sorumlu bir inşaat mühendisi yok''
''Yol güzergahıyla ilgili muhatap olunacak fenni sorumlu bir inşaat mühendisi yok''