''YÜREKLERE DOKUN ALKIŞ-LA'' DİYECEKLER

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın Engelliler Haftası kapsamında düzenlediği “Yüreklere Dokun Alkış-La” etkinliğinde dünyaca ünlü sanatçı Faydee ve “O Ses Türkiye” yarışmasındaki gururumuz Lütfiye Özipek sahne alacak

''YÜREKLERE DOKUN ALKIŞ-LA'' DİYECEKLER

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında “Yüreklere Dokun Alkış-La” sloganıyla etkinlik düzenliyor. Bakanlığa bağlı Gazimağusa, Girne ve Güneşköy engelli rehabilitasyon merkezlerinden gençlerin gösteri de sunacağı, Kıbrıslı Sanatçı Lütfiye Özipek ile Avustralyalı sanatçı Faydee’nin konser vereceği etkinlik, 11 Mayıs Cuma akşamı Girne Amfi Tiyatro’da olacak ve saat 20.00’de başlayacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, gençlere halk dansları gösterisinde eşlik edecek. Gençlerin oymacılık ve seramikle ilgili çalışmaları da Girne Amfi Tiyatro’da sergilenecek. Vakıflar İdaresi, Girne Belediyesi’nin de destek verdiği etkinlik kapsamında dün Girne 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi’nde basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıya, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Aydan Başkurt ve Kıbrıslı Sanatçı Lütfiye Özipek katıldı. Girne 18 Yaş Üstü Engelli Rehabilitasyon Merkezi’nden gençler, eğitimciler ve çalışanlar da basın toplantısını izledi.

Engelleri gösteriyle aşacaklar

İlk sözü alan Çeler, “Bu etkinlik, doğru eğitime istihdam olanağı verildiğinde özel gereksinimli bireylerin neler başarabileceklerini göstereceği bir etkinlik olacak” dedi.  Çeler, Engelliler Haftası boyunca bakanlık nezdinde etkinlikler yapılacağını, bunların yine bakanlık aracılığıyla duyurulacağını kaydetti.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, basın toplantısındaki kısa konuşmasında “Bakanlıklarla belediyelerin bu ve buna benzer güzel etkinlikleri birlikte organize edebilmesi önemli.” vurgusunda bulundu ve engelli gençlerin gösteri sunacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kıbrıslı Sanatçı Lütfiye Özipek ise; “Böyle bir gecede yer alabilmek benim için büyük onur. Bu tip organizasyonların daha sık olmasını temenni ediyoruz” dedi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güney Kıbrıs’ta grip vakaları sayısında artış var!
Güney Kıbrıs’ta grip vakaları sayısında artış var!
YKP’den garantörlere ihtiyaç duyulmayacak öneri geliştirilmesi çağrısı
YKP’den garantörlere ihtiyaç duyulmayacak öneri geliştirilmesi çağrısı