Evrenselgazete'nin yayını etkili oldu!

Cengiz Topel Hastanesi'nin tarihinde ilk kez, poliklinik hizmetleri disiplin altına alındı

Evrenselgazete'nin yayını etkili oldu!

Evrenselgazete- Rana Sarro 

Sağlık Bakanı Filiz Besim'in, 1 Nisan tarihi itibariyle tüm hastane ve sağlık merkezlerinde hekimlerin saat 14.30'a kadar poliklinikte hasta bakacakları yönündeki açıklamalarının ardından, Cengiz Topel Hastanesi'nde saat 12.00 itibariyle doktorların hastaneden ayrıldıklarını içeren haberimiz etkili oldu. 

Bakan Filiz Besim'in haberin ardından hemen harekete geçtiği ve hastanedeki poliklinik hizmetlerinin disiplin altına alındığı öğrenildi. Böylelikle hastanede ilk kez hekimler saat 14.30'a kadar poliklinik hizmeti vermeye başladı. 

Sağlık Bakanı Filiz Besim, ülke genelinde tüm hastanelerde ve tüm sağlık merkezlerinde bulunan poliklinik hizmetlerinin hafta içi her gün saat 14.30’a kadar süreceğini açıklarken; Evrenselgazete bazı hastane ve sağlık merkezlerinde hekimlerin bu saate uymadıklarını ortaya çıkardı. 

Evrenselgazete'nin ''Bakan farklı konuşuyor, doktorlar farklı davranıyor!'' başlıklı haberinin ardından Bakan Besim'in hemen harekete geçtiği ve hastaneye gerekli talimatı verdiği öğrenildi. 

13.00’te sona eren poliklinik hizmetlerinin 1 Nisan itibarıyla 14.30’a kadar uzatıldığı belirtilirken; bakınmaya giden hastalar saat 11.00 veya 12.00'den sonra doktor bulamıyordu. 

Evrenselgazete, geçtiğimiz günlerde Cengiz Topel Hastanesi'nde hekimlerin hafta içi her gün, saat 8.00'de göreve başlamaları gerekirken saat 9.00'da hastaneye gittikleri, saat 14.30'a kadar hastanede bulunmaları gerekirken ise saat 12.00'de poliklinik hizmetlerinin sona erdiği ve hekimlerin hastaneden ayrıldıklarını yazmıştı. 

Cengiz Topel Hastanesi'nde ilk kez, poliklinik hizmetleri disiplin altına alındı

Bakan Filiz Besim'in poliklinik hizmetleriyle ilgili titiz ve kararlı duruşu sayesinde ve Evrenselgazete'nin tespiti ve haberinin ardından, Cengiz Topel Hastanesi'nde ilk kez, doktorların poliklinik hizmetleri disiplin altına alınmış oldu.  

Bilindiği gibi tüm hastane ve sağlık merkezlerinde poliklinik hizmetlerinin saat 14.30’ a devam etmesi gerekiyor. 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LİMON ile Faturaları Ödemek Artık Çok Kolay
LİMON ile Faturaları Ödemek Artık Çok Kolay
''Hükümet mensubu ile medyadan iletişim kurmak tarzım değil...''
''Hükümet mensubu ile medyadan iletişim kurmak tarzım değil...''