Hayvan Rehabilite Merkezi Projesi hayata geçiriliyor

Hayvan Rehabilite Merkezi Projesi hayata geçiriliyor

BRTK'nın haberine göre, Güzelyurt Belediyesi, bölgenin önemli bir ihtiyacı olan Hayvan Rehabilitasyon Merkezi Projesi’ni hayata geçiriyor.

Yapım çalışmalarının büyük oranda tamamlandığı merkezde, Veteriner odası, sahiplenmenin yapılacağı kafeterya, ameliyathane, bakım depoları ve sahiplenmeyi bekleyen hayvanların yer alacağı barınaklar bulunacak.

Köpekler için kısırlaştırma, tedavi ve sahiplendirme işlemleri yapılacağı merkezin 2 ay içerisinde faaliyete geçmesi hedefleniyor.

Proje, Güzelyurt Belediyesinin kendi öz kaynakları ile finanse edilirken, merkezin iç donanımı Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla yapılacak.

Proje çalışmalarını yerinden inceleyen Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, bölgede mülkiyet sıkıntısından dolayı gecikmiş bir projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, merkezde başıboş hayvanların toplanarak kısırlaştırılması, bakımı ve sahiplendirilmesinin yapılacağını söyledi.

Özçınar, Hayvan Refah Yasasına bağlı olarak konuyla ilgili denetim ve ceza kesme yetkisinin Veteriner Dairesinde olduğunu anımsatarak, Veteriner Dairesi ile yapacakları protokolle bu projeyi birlikte yürüteceklerini ifade etti. 200 bin TL maliyete sahip projeyi en kısa sürede tamamlayacaklarını kaydeden Özçınar, böylelikle bölgede önemli bir eksikliğin giderilmiş olacağını vurguladı.

Kaynak: BRTK


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi,etkin denetimlerini sürdürüyor
Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi,etkin denetimlerini sürdürüyor
Kanatlı: Bu daha başlangıç mücadeleye devam
Kanatlı: Bu daha başlangıç mücadeleye devam