Bakan farklı konuşuyor, doktorlar farklı davranıyor!

Evrenselgazete- Rana Sarro

Bakan farklı konuşuyor, doktorlar farklı davranıyor!

Hastalar saat 12'de doktor bulamıyor

Sağlık Bakanı Filiz Besim, ülke genelinde tüm hastanelerde ve tüm sağlık merkezlerinde bulunan poliklinik hizmetlerinin hafta içi her gün saat 14.30’a kadar süreceğini açıklarken; Evrenselgazete bazı hastane ve sağlık merkezlerinde hekimlerin bu saate uymadıklarını ortaya çıkardı. 

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, 13.00’te sona eren poliklinik hizmetlerinin 1 Nisan itibarıyla 14.30’a kadar uzatıldığı belirtilirken; bakınmaya giden hastalar saat 11.00 veya 12.00'den sonra doktor bulamıyor. 

Bakan Besim, onlarca yıl aradan sonra 1 Nisan itibariyle ilk kez böyle bir uygulamanın hayata geçtiğini, tüm hastane ve sağlık merkezlerinde polikliniklerin 14.30’ a dek uzatıldığını kamuoyuna açıklarken, Cengiz Topel Hastanesi'nde doktorların saat 9.00'dan 12.00'ye kadar poliklinikte baktığı, saat 12'den sonra doktor bulunamadığı öğrenildi. 

Cengiz Topel Hastanesi'nde hekimlerin hafta içi her gün, saat 8.00'de göreve başlamaları gerekirken saat 9.00'da hastaneye gittikleri, saat 14.30'a kadar hastanede bulunmaları gerekirken ise saat 12.00'de poliklinik hizmetlerinin sona erdiği ve hekimlerin hastaneden ayrıldıkları öğrenildi. Cengiz Topel Hastanesi'ndeki durumun diğer hastane ve sağlık merkezlerinde de geçerli olduğu hasta vatandaşlar tarafından biliniyor.

Konuyla ilgili Evrensenselgazete'ye konuşan Bakan Besim, bu konudaki denetimlerin sıkı şekilde yapıldığını söylese de, hastanelerde hekimlerin hasta bakması konusunda herhangi bir denetim yapılmadı da anlaşılıyor.

Bakan Besim, geçtiğimiz gün Evrenselgazete'nin soruları üzerine hekimlerin hastanelerde mesai sürelerinin kamudaki mesai saatleri olduğunu, poliklinik sürelerinin ise saat 14.30'a çekildiğini açıklamıştı. Bakan Besim, "bu konuda denetim yapıyoruz. Bunu biz zaptırap altına almaya çok büyük ölçüde gayret ediyoruz" demişti.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
IMF karamsar bir tablo çizdi, borsalar düşüşe geçti
IMF karamsar bir tablo çizdi, borsalar düşüşe geçti
Tarım Dairesi’nden vatandaşlara uyarı!
Tarım Dairesi’nden vatandaşlara uyarı!