Güzelyurt Belediyesi Merkez Binası’nın Temel Atma Töreni Gerçekleşti

Güzelyurt Belediyesi’nin Yeni Merkez Binası Projesi'nin temel atma töreni bugün gerçekleştirildi. Üst düzey protokolün ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşen görkemli tören ile proje tanıtıldı.

Güzelyurt Belediyesi Merkez Binası’nın Temel Atma Töreni Gerçekleşti

Temel atma töreni, üçüncü Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu, TC Lefkoşa Büyük Elçisi Derya Kanbay, Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı ve Eski Başbakan Hüseyin Özgürgün, Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, Keçiören Belediye Başkanı ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkan Yardımcısı Mustafa Ak ile birçok siyasi ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti. 

Törende Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ve üçüncü Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu birer konuşma yaptı. 

Temel atma töreninde, Güzelyurt'a yatırım yapılmasının önemine işaret edilirken, Rum kesiminin Güzelyurt üzerindeki emellerinin ancak bu yolla önüne geçilebileceğine vurgu yapıldı. 

Kent girişi Manisa Bulvarı üzerinde yer alan ve toplamda 2862 m²’lik alana sahip yeni merkez binasının 2 yıl içerisinde tamamlanması hedefleniyor.     

Zemin, birinci ve ikinci kattan oluşacak binanın her katında farklı bölümler yer alacak. Yeni binada engelli vatandaşlara yönelik düzenlemeler de yapıldı. 

5000m² alanı bulunan arazinin 2862m²’si kapalı alan olarak inşa edilecek. 50 araçlık otoparkın yapılacağı binanın zemin katı 978 m²’den oluşacak.2 adet girişi olacak engelli dostu binada 2 ‘de asansör bulunacak.

Zemin katta vatandaşın yoğun talepte bulunacağı bölümler, bay ve bayan ve engelli olmak üzere toplam 5 wc ve farklı amaçlı 10 ayrı oda ve giriş holü yer alacak.

861 m²’den oluşan birinci katta Belediye Müdürlüğü, İmar bölümleri, personel dinlenme odaları ve iç bahçe yer alacak.

1023m²’den oluşan ikinci katta ise Başkan ve Asbaşkan odası, 80m² Belediye Meclis toplantı salonu ile 60 kişilik çok amaçlı toplantı salonu, bekleme salonları gibi üniteler olacak.

Kendi ihtiyacı olan enerjisinin bir bölümünü üretecek şekilde düzenlenecek binanın iki yıl içerisinde bitirilmesi planlanıyor. 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güney Kıbrıs’ta grip vakaları sayısında artış var!
Güney Kıbrıs’ta grip vakaları sayısında artış var!
YKP’den garantörlere ihtiyaç duyulmayacak öneri geliştirilmesi çağrısı
YKP’den garantörlere ihtiyaç duyulmayacak öneri geliştirilmesi çağrısı