Ünverdi yargılanacak, Çaluda'nın da vekilliği kaldırılacak!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, bütçe görüşmeleri sırasında mecliste yaptığı konuşmada yolsuzluk dosyalarıyla ilgili üstü kapalı olarak bahsettiği eski bakanın Şerife Ünverdi, halen milletvekili olan ismin ise Aytaç Çaluda olduğunu açıkladı ve soruşturmanın başlatıldığını belirtti.

Ünverdi yargılanacak, Çaluda'nın da vekilliği kaldırılacak!

Aytaç Çaluda’nın UBP’den Milletvekili seçilmesiyle, Ulusal Birlik Partisi İrsen Küçük Hükümeti döneminde, Çalışma Bakanlığında Özel Kalem Müdürü görevindeyken kendi imzasıyla, Yabancıların Çalışma İzni Yasası’na rağmen, bazı şahısların borçlarını sildiği, bazılarını da çalışma izni için gerekli olan ön izinden muaf tuttuğu yeniden gündeme geldi. Çaluda'nın bazı kişilere kıyak geçerek devleti zarara uğrattığı iddia ediliyor.

CTP’nin hükümette olduğu ve zamanın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar döneminde tespit edilen usulsüzlük, Başsavcılık ve Sayıştay Başkanlığı’na iletilmesine rağmen Savcılık o dönemde, bu konuda adı geçen şahıslara yönelik bir işlemde bulunmamıştı.  

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada bahsettiği ‘ön izin alınmadan yasaya aykırı şekilde çok sayıda kişiye çalışma izni çıkarılması’ konusunda adı geçen kişilerin, dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, şu anda milletvekili olan kişinin de Ünverdi’nin bakan olduğu dönemde bakanlığın özel kalem müdürü olan Aytaç Çaluda olduğunu açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, ön izinsiz çalışma izni verilmesi konusunda toplam dosya sayısının 45 değil 47 tane olduğunu belirterek, her dosyada ayrı ayrı isimlerin olduğunun tespit edildiği kaydetti.

Şerife Ünverdi’nin yargılanacağını ifade eden Bakan Çeler, Aytaç Çaluda için ise, milletvekilliğinin kaldırılmasının önerileceğinin altını çizdi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LİMON ile Faturaları Ödemek Artık Çok Kolay
LİMON ile Faturaları Ödemek Artık Çok Kolay
''Hükümet mensubu ile medyadan iletişim kurmak tarzım değil...''
''Hükümet mensubu ile medyadan iletişim kurmak tarzım değil...''