Erhürman ve Özersay,bugün Ankara’da temaslarda bulunacak

Başbakan Tufan Erhürman ve Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay,Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım’ın resmi davetlisi olarak dün akşam Ankara’ya gitti

Erhürman ve Özersay,bugün Ankara’da temaslarda bulunacak

Başbakan Erhürman, Ankara’ya hareketinden önce Ercan Havaalanı’nda basına açıklama yaptı ve Ankara ziyaretinin gündemine ilişkin soruları yanıtladı.

Başbakan Tufan Erhürman, Türkiye ile iyi ilişkilerin yaşamsal öneme sahip olduğunu vurguladı.Ankara’da Erhürman ve Özersay, Esenboğa Havalimanı Büyük Şeref Salonu’nda, Ankara Vali Yardımcısı Murat Soylu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Fazıl Can Korkut ve öteki yetkililer tarafından karşılandılar.

Başbakan Erhürman, heyetiyle birlikte bugün Türkiye saati ile 11.00 de Anıtkabir’i ziyaret edecek. Mozoleye çelenk konulmasının ardından Misak-ı Milli Kulesinde Anıtkabir Özel Defterini imzalayacak.Anıtkabir’in ardından, Erhürman ve heyeti Çankaya Köşküne geçecek.

Resmi karşılama töreninin ardından, Erhürman ve Yıldırım başbaşa görüşecekler. Daha sonra heyetlerarası görüşmelere geçilecek.
Görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenlenecek.

Binali Yıldırım Başbakan, Erhürman ve heyeti onuruna bir de yemek verecek.
Başbakan Erhürman, Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay, saat 17.00 de de Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul edilecek.

Erhürman ve Özersay Ankara temaslarını tamamladıktan sonra Türkiye saati ile akşam 19.45’te Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne dönecek.


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan'ın Kellesini istiyorlarmış!
Bakan'ın Kellesini istiyorlarmış!
Müteahhitler emirnameye eylem kararı aldı
Müteahhitler emirnameye eylem kararı aldı