Ülkede nüfus sayımı yapılacak

Devlet Planmala Örgütü’nün 2017 nüfus projeksiyonu rakamlarına göre nüfusun 351.965 olduğunu belirten Başbakan, “Ama bu beni tatmin etmedi. Nüfus sayımı 2 Aralık 2018 pazar günü en uygun tarih olarak görülüyor. Bu bakanlar kuruluna getirilecek”dedi.

Ülkede nüfus sayımı yapılacak

Başbakan Tufan Erhürman, basın toplantısında Devlet laboratuvarındaki yangına değinerek, yangın dolayısıyla bir yıldır 13 kişinin kan ve idrar tahlilleri yapılamdığını açıkladı.
Erhürman, bu alandaki eksik techizatın alınması için gerekli talimat verildiğini belirtti.

Başbakan Tufan Erhürman, Yenierenköy belediyesi konusunda ise, belediyeden 112 personel olduğunu ve ekim ayından bu yana çalışanların maaşlarının ödenmediğini yineledi.

Erhürman, “Yenierenköy belediyesinin 6 milyon 565 bin geliri var, yaklaşık 6 milyon personel gideri var. 2009 yılında belediyede 25 personel varken bu rakam 2010 yılında 98 oldu. Bu da oradaki sorunu bize tanımlıyor
Pazartesi bu konudaki çalışmamız tamamlanacak ve merkezi idarenin oraya nasıl müdahil olacağı belirlenecek”dedi.

Başbakan Erhürman, Yenierenköy belediyesinin, yerel yönetimler reformunu bekleyecek durumda olmadığını da söyledi.

Taşkent kooperatifinde yaşananlar hakkında da bilgi veren Başbakan, Taşkent kooperatifinde yaşananların dosyasının poliste olduğunu belirterek vatandaşların bir ay içerisinde mevduatlarını alacağını açıkadı.


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan'ın Kellesini istiyorlarmış!
Bakan'ın Kellesini istiyorlarmış!
Müteahhitler emirnameye eylem kararı aldı
Müteahhitler emirnameye eylem kararı aldı