Ataoğlu:Yerel yönetimlerle birlikte hareket etmeye devam edeceğiz

Cittaslow Komitesi, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu’nu ziyaret etti.

Ataoğlu:Yerel yönetimlerle birlikte hareket etmeye devam edeceğiz

Ziyarette, Kuzey Kıbrıs Cittaslow Ulusal Ağ başkan Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya ve Kuzey Kıbrıs Cittaslow Ağı Teknik Koordinatörü, Lefke Turizm Derneği Başkanı Hasan Karlıtaş hazır bulundu.

Kuzey Kıbrıs Cittaslow Ulusal Ağ başkanı Mehmetçik Belediye Başkanı Cemil Sarıçizmeli, yaptığı konuşmada Cittaslow modelinin turizmde yayılan ve ilgi gören bir model olduğuna işaret etti. Sarıçizmeli, Turizm’de Cittaslow modelinin ve bu yönde belediyelerin sayısının daha da artırılmasını istediklerini belirtti.

Sarıçizmeli, “Nasıl bir işbirliği yapabileceğimizi konuşmaya geldik. Sürdürülebilir bir yapı oluşturmak istiyoruz. Alternatif turizm modelleri için bizlere destek vereceğinizden eminiz. Yerel yönetimlerin merkezi hükümetle neler yapabileceğini görmek istiyoruz. Ülke tanıtımı açısından bu çok önemli” dedi.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da geçmişte olduğu gibi yerel yönetimlerle birlikte hareket etmeye devam edeceklerini söyledi.

Ataoğlu, Turizm çeşitliliği içerisinde Yeni Boğaziçi, Mehmetçik ve Lefke belediyeleriyle ayrıcalıklı hareket ediyoruz. Daha iyi bir çalışma içerisinde olacağız. Turizm çeşitliliğimizi de artırmayı hedefliyoruz” dedi.


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan'ın Kellesini istiyorlarmış!
Bakan'ın Kellesini istiyorlarmış!
Müteahhitler emirnameye eylem kararı aldı
Müteahhitler emirnameye eylem kararı aldı