LTB, sokak hayvanlarını zehirleyenleri polise şikayet etti

Lefkoşa’da sokak hayvanlarını zehirlenmesi Belediyenin tepkisine neden oldu.

LTB, sokak hayvanlarını zehirleyenleri polise şikayet etti

LTB Başkanı Mehmet Harmancı, zehirlenme olaylarını polise şikayet edildiğini bildirdi. LTB zehirlenme ve benzeri durumlarda 185 Şikayet Hattı’na bilgi verilmesini istedi.

Lefkoşa Türk Belediyesi, sokak hayvanlarının zehirlenmesi hakkında polise şikayette bulundu. Konuya ilişkin açıklama yapan LTB Başkanı Mehmet Harmancı, zehirlenmelerin LTB’nin ilgili birimlerinin takibinde olduğunu ve gerekli incelemelerin yapıldığını bildirdi.
“sevimli dostlarımıza yapılan vahşetin yapanın yanına kalmaması için LTB olarak üzerimize düşenleri sonuna kadar yapacağız” ifadelerini kullanan Harmancı, “şehirde yaşamı birlikte paylaştığımız sokak hayvanlarının yaşamlarına yönelik zehirleme olaylarını esefle kınıyorum’ dedi.

Bu arada LTB Halk Sağlığı Şubesi Çevre Sağlığı ve İlaçlama Birim Sorumlusu Dilge Özerdem de tüm şikayetlerin değerlendirilerek gerekli müdahalenin yapıldığını bildirdi.
Belediye sınırları içerisinde bulunan tüm sahipli köpeklerin kayıt edilmesi gerekliliğini hatırlatan Özerdem, köpek sahiplerinin 2018 ruhsatlarını yenilemeleri için belediyeye başvurmaları gerektiğini kaydetti.

Özerdem, bu ve benzeri durumlarda ilgili sivil toplum örgütleri ve derneklerle işbirliği içerisinde hareket edildiğini söyleyerek, sokak hayvanları zehirlenmesi ve benzeri durumlarda yurttaşların LTB 185 Şikayet Hattı’nı arayarak bilgi vermelerini istedi.


Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atış alanı yakınında FACİA!
Atış alanı yakınında FACİA!
Temel Sağlık Hizmetleri'nden salgın hastalık uyarısı
Temel Sağlık Hizmetleri'nden salgın hastalık uyarısı