BAŞKAN VE MECLİS ÜYELERİ İSTİFA ETTİRİLDİ!

Yeni Erenköy Belediyesi çalışanları meclis toplantısını bastı, istifa depremi yaşandı!

BAŞKAN VE MECLİS ÜYELERİ İSTİFA ETTİRİLDİ!

Belediye Emekçileri Sendikası'nın uzun süreden beridir sorunların aşılması için mücadele verdiği Yeni Erenköy Belediyesi'nde deprem yaşandı.

Evrenselgazete- Yeni Erenköy Belediyesi'nin bu akşam gerçekleşen Belediye Meclisi toplantısında istifa krizi yaşandı. Başkan ile Belediye Meclis Üyeleri topluca istifa ettirildi. Evrenselgazete'ye ulaşan bilgiye göre, Yeni Erenköy Belediyesi Meclis Üyeleri ve Başkanı yarım saat önce, yaklaşık 70 belediye çalışanı tarafından istifa ettirildiler. 

Uzun zamandır maaş alamayan, evine ekmek götüremeyen yaklaşık 70 belediye çalışanı bu akşam belediye meclisi toplantısını bastı. Toplantıda büyük olaylar yaşandı. Belediye Başkanı ile Belediye Meclis üyeleri istifa etmek zorunda kaldı.

Belediye'de yaşanan sorunları aşmak ve çalışanların yaşadığı mağduriyetleri gidermek için uzun zamandır türlü mücadeleler veren BES'in örgütlü bulunduğu Yeni Erenköy Belediyesi'nde yaşanan bu istifa krizi ile ilgili Evrenselgazete'ye ulaşan bilgi üzerine, konuyla ilgili BES Başkanı Mustafa Yalınkaya'nın açıklamalarına başvuruldu. 

Konuyla ilgili açıklamalarına başvurduğumuz Musfata Yalınkaya, "Bu, 28 Belediye'nin kötü bir örneğidir. 5 aydır çalışanlar için, sendikanın tüm uğraşlarına rağmen hiçbir sonuç bulunamadı. Geç kalınmış bir karardı. Bu sadece bir başlangıçtır. Tüm belediyelerde durum aynıdır. Yarı herşey çok farklı olacak. Hükümet nezdinde tüm belediyeler ciddi şekilde ele alınacak. Belediyeleri bu hale getirenlerden hesap sorulması talep edilecek. Devleti yöneten hükümetler derhal çözüm üretmek zorundadırlar" diye konuştu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi,etkin denetimlerini sürdürüyor
Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi,etkin denetimlerini sürdürüyor
Kanatlı: Bu daha başlangıç mücadeleye devam
Kanatlı: Bu daha başlangıç mücadeleye devam