'Sakin Şehir Lefke'de doğa yürüyüşü düzenlendi

Lefke bölgesindeki turizm faaliyetlerini geliştirmek ve sürdürülebilir turizm sağlamak amacıyla Lefke Belediyesi ile Lefke Turizm Derneği işbirliğiyle dün Lefke doğa yürüyüşü düzenlendi.

'Sakin Şehir Lefke'de doğa yürüyüşü düzenlendi

Yürüyüş, Lefke Belediyesi ile Lefke Turizm Derneği işbirliğiyle AB katkılarıyla yürütülen proje kapsamında oluşturulan Lefke’nin yeni yürüyüş parkurunda gerçekleştirildi…

Lefke girişindeki Atatürk Parkı Önü’nde toplanan katılımcılar, parkur boyunca Lefke’nin tarihi ve doğal güzelliklerine yakından tanıklık etme şansı buldu.

Etkinlikle ilgili olarak BRT’ye bilgi veren Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, bölgedeki turizm çalışmalarını tetiklemek amacıyla Lefke Belediyesi ile Lefke Turizm Derneği’nin birlikte hazırladığı AB projesi kapsamında yürüyüş parkuru oluşturulduğunu anlatarak, proje kapsamında resmi açılışı yapılmasa da yürüyüş yolunun tamamlandığını ve kullanılmaya başladığını söyledi.

Kaya, yürüyüş parkurunda Lefke’nin tarihi güzelliklerinin yer aldığını kaydederek, yürüyüşe katılanların Lefke’nin doğa güzelliklerini de görme şansı bulacağını vurguladı.

Lefke Turizm Derneği Başkanı Hasan Karlıtaş da 3 yıl önce başlattıkları proje ile Lefke’nin turizm potansiyellerini geliştirmeyi ve Lefke’de sürdürülebilir turizm çalışmalarına imza atmayı hedeflediklerini belirterek, bu projenin bir parçası olan yürüyüş parkurunun tamamlandığına işaret etti.

Karlıtaş, bu yürüyüşü her yıl Şubat ayında geleneksel hale getirmek istediklerinin altını çizerek, Lefke’nin cittaslow ve turizm gelişimlerini halkla paylaşmak için değişik zamanlarda da yürüyüş etkinliklerini sürdüreceklerini vurguladı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!