Şahali, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı görevini devraldı

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Şahali görevi Çavuşoğlu’ndan devraldı

Şahali, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı görevini devraldı

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali de görevini Nazım Çavuşoğlu’ndan devraldı. Şahali,amaçların yurttaşların refah ve huzurunu artırmak olduğunu söyledi.

Devir teslim töreninde konuşan Nazım Çavuşoğlu, görevi alınları açık vicdanları rahat olarak devretmenin heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Çavuşoğlu, “her türlü çalışmayı ekip arkadaşlarımız ile bu dönemde yaptık. Size bulduğumuzdan daha iyi bir bakanlık daha iyi daireler daha iyi kurumlar devrediyoruz. Eminim ki sizde sizden sonra buraya gelecek olana daha iyi bir bakanlık devredeceksiniz ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurumsal yapısı ile daireleri ile çalışanları ile daha iyi bir noktada olacağız. Asıl mesele bu bayrak yarışını ileriye taşıyabilmektir.” Dedi.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali de siyasette temel aracın yurttaşın huzurunu, refahını artırmak olduğunu söyledi.

Bakan Şahali, Bakanlığın adının Tarım Bakanlığı olarak anıldığına ve Doğal Kaynaklar kısmının bir miktar geride kaldığına işaret etti.

Şahali, ancak bu hükümet döneminde Orman Dairesi’nin de bakanlığının bir unsuru haline geldiğini, böylelikle hem çevresel kaygıları daha fazla gözeten hem de doğal varlıkların ve üretimin sürdürülebilir konumda tutulması ile ilgili çok ciddi bir bakanlığın tesis edildiğini söyledi.

Şahali, “umuyorum yaptıklarımız yaptıklarınız ile birleşecek ve günün sonunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yaşayan herbir bireyin yaşamına olumlu bir dokunuş anlamına gelecek” dedi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!