Özyiğit görevi devraldı

DP Genel Başkanı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, vekaleten yürüttüğü Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı görevini TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit’e devretti.

Özyiğit görevi devraldı

Devir teslim töreni öncesi Serdar Denktaş ve Cemal Özyiğit birer konuşma yaptı.

Denktaş, Özyiğit’in yılların sendikacısı ve öğretmeni olarak, eğitim konusunda derin bilgisi ile bu görevin altından kolaylıkla kalkacağına inanç belirtti.

TDP Genel Başkanı,Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit de, eğitimin toplumun geleceğine yol verdiğini belirterek, bu görevi özellikle Serdar Denktaş’tan devralmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Bugüne kadar eğitime hızmet veren herkese bir eğitimci olarak teşekkür eden Özyiğit, “ Ben de 30 yıla yakın bu eğitim ordusunun bir parçası oldum. Birçok arkadaşımla birlikte çalıştık. Bizim hedefimiz, hiç kuşkusuz ki bu ülkeyi vatan bilen herkesi bir arada tutan güçlü bir eğitim yapısı oluşturmak, bu topraklara ve ülkeye sahip çıkarak tüm dünyaya sesimizi duyurmaktır” dedi.

Özyiğit, toplumun hak ettiği eğitim sistemini el birliğiyle en iyi şekilde hayata geçirmeye çalışacaklarını da sözlerine ekledi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi,etkin denetimlerini sürdürüyor
Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi,etkin denetimlerini sürdürüyor
Kanatlı: Bu daha başlangıç mücadeleye devam
Kanatlı: Bu daha başlangıç mücadeleye devam