Serdar Denktaş yaptı yine yapacağını!

Gündemin Yorumu:

Serdar Denktaş yaptı yine yapacağını!

Rana Sarro Yazdı: 

Seçim gününden beridir yazdığım her köşe yazımda, çok kritik bir dönemden geçtiğimizi; bir gün çocuklarımıza, torunlarımıza hesap veremeyeceğimizi ve çok ama çok üzgün olduğumu; geleceğimizden endişeli olduğumu yazıp durdum. 

Bugünse çok ama çok mutlu olduğumu; geleceğimiz için ilk kez bu kadar umutlu olduğumu; barış ümidimin de ilk kez bu kadar canlı olduğunu yazmak istiyorum. 

Serdar Dektaş yaptı yine yapacağını! Seçim sonuçlarının ardından tam da bir Siyasi General edasıyla, sustu sustu, sonunda doğru olanı yaptı.

Dün geceki toplantının ardından "4'lü hayırlı olsun" dediği an, ülkedeki tüm umutları yeşertti. 

Serdar Denktaş, Kıbrıs Türk halkına BABALIK YAPTI!

Kıbrıs Türk halkının en kritik sürecinde, en endişeli, en umutsuz, en zor döneminde kurtarıcı oldu. Makamı, mevkiyi, vaadleri değil, Kıbrıs Türk halkının geleceğini seçti. Freni patlamış aracın yolunu belirledi. Serdar Denktaş, "her bir bireyin vatandaşı olmaktan gurur duyacağı bir devlete ulaşmak için bu yola baş koyduk" dedi. 

Ülkeyi yaşanabilir bir ülke haline getirmek için düğmeye başmış ve uzun zamandır gecesini gündüzüne katmış Tufan Erhürman da, "hedefimiz insan onuruna yaraşır hizmet sunmaktır" diyor.

Halkın Partisi'ni zaten biliyoruz, "Kimini mahalleye; kimini mahkemeye" gönderecek.

TDP'nin PM toplantısı az önce sona erdi. Cemal Özyiğit, "Bu ülkenin özlediği, beklediği yapısal reformları yapmak, bu ülkede artık hiç kimsenin yaptığının yanına kar kalmayacağı, soruşturmaların, kovuşturmaların başlayacağı, yolsuzlukların üzerine gidileceği ve ülkenin gerçek anlamda beklediği bir icraat hükümetini kurmak için TDP oy birliğiyle 4'lü koalisyona 'Evet' kararı aldı" dedi.

Geçen günkü yazılarımdan birinde Cumhurbaşkanımız Mustafa Akıncı'nın bizim için büyük bir şans olduğuna dair inancımı belirtmiştim ve tek 'iyi ki'miz demiştim. Bugün artık bir 'iyi ki'miz daha var!

Vatandaşlıklar artık ekmek su gibi dağıtılmayacak; hırlıya hırsıza KKTC vatandaşlığı verilmeyecek; seçimlerimizi dün vatandaş olanlar değil, Kıbrıs Türk halkının iradesi belirleyecek; VANDALLAR ARTIK GAZETELERİMİZE SALDIRTILAMAYACAK; KKTC'nin değerlerine sahip çıkılacak; EN ÖNEMLİSİ ÜLKEMİZE SAHİP ÇIKILACAK ÜLKEMİZE! 

Ben size güveniyorum. Ama en çok güvenen, en büyük hayal kırıklığı yaşayan olurmuş. En büyük hayal kırıklıkları da en büyük düşmanları doğururmuş. Şu da bilinsin ki, yanlışlarınızın karşısında duracak olan ilk gazetecilerden olacağım. Hep birlikte, doğrularınızı alkışlayıp, yanlışlarınıza müsamaha göstermeyeceğiz.

'Güzel Günler Hangi Dağın Ardındadır' şarkısının cevabı sanırım ilk kez belirdi. Güzel günler işte bu dağın ardındadır! Hadi Hayırlısı.

YAZARIN DİĞER YAZILARI: 

Polislerin Gözü Önünde Adam Öldürmeye Teşebbüs!

Uyandın mı Ey Kıbrıslı! Yoksa hala mı uyuyorsun?

Bugünleri de mi görecektik? Gazete’ye taş, kadın Vekile Meclis içerisinde kağıt fırlatıldı!

Sandıktan 1’nci çıkan partiyi saf dışı bırakıyorlar!

 
 
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!