''4'LÜ KOALİSYON HÜKÜMETİ HAYIRLISI OLSUN!''

Demokrat Parti Parti Meclisi toplantısı az önce sona erdi.

''4'LÜ KOALİSYON HÜKÜMETİ HAYIRLISI OLSUN!''

Demokrat Parti (DP) Parti Meclisi toplantısı az önce sona erdi. Toplantının ardından DP Genel Başkanı Serdar Denktaş, "4'lü koalisyon hayırlısı olsun dedi. 

Demokrat Parti Parti Meclisi toplantısı tamamlandı. Toplantı sonrasında basına açıklama yapan Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş, “Demokrat parti, daha fazla bakanlık ve imkanı seçmedi. Özgürlükçü, eşitlikçi ve demokratik duruşunu halkın geleceğini ve refahını seçti. 4 partli koalisyonun ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Serdar Denktaş, oylamada 4’lü koalisyona 67 evet, 15 ise hayır oyu çıktığını da belirtti. Kararda Serdar Denktaş’ın tavrının etkili olduğu belirtiliyor.

Buna göre, kilit parti rolünde bulunan Demokrat Parti'nin, CTP-HP-TDP-DP koalisyonuna karar verdiği anlaşılıyor. Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş, toplantının ardından, oluşacak hükümetin Türkiye ile iyi ilişkiler içerisinde olunması gerektiği ancak her söylenene 'evet' denilmesi şeklinde bir ilişkinin doğru olmadığı görüşünde olduklarını kaydetti.

Serdar Denktaş, Maliye Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı'nın Demokrat Parti tarafından alınması üzerinde durduklarını da söyledi. 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!