8 gün sonra 5 gözaltı!

Bugün akşam saatlerinde tutuklama yapıldı!

8 gün sonra 5 gözaltı!

Evrenselgazete/ Rana Sarro

21 Ocak tarihinde ''Türkiye’den Bir İşgal Harekatı Daha” manşeti nedeniyle Afrika gazetesine saldıran bazı eylemciler az önce göz altına alındı. 

Evrenselgazete'nin Polis Basın Subaylığı'ndan aldığı bilgiye göre, 46 yaşındaki isminin baş harfleri A.T., 40 yaşındaki isminin baş harfleri Ü.T., 53 yaşındaki isminin baş harfleri M.İ., 22 yaşındaki  isminin baş harfleri A.D., 35 yaşındaki  isminin baş harfleri B.A. az önce göz altına alındı.

Ayaklanma, kanunsuz topluluk, kasti hasar ve mülke tecavüz suçlamasıyla göz altına alınan bu kişiler hakkında yasal işlem başlatıldığı ve soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

Bugün öğle saatlerinde Evrenselgazete'nin Polis Basın Subaylığı'ndan bilgi alarak, o ana kadar Afrika gazetesi saldırganları ile ilgili hiçbir gözaltının ve tutuklamanın yapılmadığını yazmıştı. 

Akabinde, Cumhurbaşkanlığı'ndan, "Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın, 22 Ocak 2018 tarihinde Lefkoşa’da Cumhuriyet Meclisi ile Afrika gazetesi önünde yaşanan olaylarla ilgili olarak Polis Genel Müdürlüğü’nden istediği raporda yer almayan hususlar olduğu ve Akıncı'nın, raporda yer almayan bazı bilgileri içeren ek bir rapor sunulması talimatını verdiği açıklaması geldi. Bunun üzerine ise Polis Genel Müdürlüğü akşam saatlerinde olayın üzerinden 8 gün geçtikten sonra 5 kişiyi gözaltına aldı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!