Kıb-Tek çalışanlarından İTAATSİZLİK!

Kıb-Tek çalışanları sokak lambaları arızalarının tamiri görevlerini yerine getirmiyorlar!

Kıb-Tek çalışanlarından İTAATSİZLİK!

Evrenselgazete/ Rana Sarro

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (Kıb-Tek) çalışanı Güzelyurt Bölge Amirliği teknisyenlerinin, halkın şikayet bildirimleri ve müdürlerinin görevlendirmesine rağmen, sokak lambaları arızalarını tamire gitmedikleri öğrenildi. 

Kıb-Tek Güzelyurt Şubesi teknisyenlerinin emre itaatsizlik ettiği ve sokak lambaları arızalarına müdahale etmedikleri bilgisine ulaşıldı. 

Evrenselgazete'ye ulaşan bilgilere göre, vatandaşların Elektrik Kurumu'nun Çağrı Merkezi'ne yaptığı sokak lambası arızaları bir ayı aşkın sürede onarılmıyor. 

Kıb-Tek Çağrı Merkezi'ne günde yaklaşık 30 farklı bölgeden sokak lambası arızası bildiriliyor. Buna karşın, El-Sen'in örgütlü olduğu Kıb-Tek çalışanı olan Güzelyurt Elektrik Kurumu teknisyenleri arızalara müdahale görevlerini yerine getirmiyor. 

KIB-TEK GÜZELYURT ŞUBESİ TEKNİSYENLERİ NE İŞ YAPIYOR?

Hatırlanacağı gibi, El-Sen üyesi Kıb-Tek çalışanı teknisyenlerin maaşları ve çeşitli ek ödenekleri bir süre önce gündem olmuş, sendikaları da birlikte çalışanlar maaşlarını hak edecek düzeyde çalıştıklarını savunmuşlardı. Halbuki, bugün gelinen aşamada El-Sen üyesi bu çalışanların sokak lambalarını tamir etmedikleri gibi, ek mesai karşılığında uzun zamanda bir özel ekip oluşturulduğu ve ancak özel ekibin bu tamirleri gerçekleştirdiği öğrenildi. 

Gazetemize konuşan Kıb-Tek'in içerisinden güvenilir bir kaynak, "El-Sen Kaosa mı oynuyor?" diye sordu ve çalışanların bu tavırlarının ve halktan aydınlatma ücreti alınmasına rağmen bu hizmetin zaman zaman aksamasına sebebiyet vermelerinin yanlışlığına dikkati çekti. 

Genel Müdür Gürcan Erdoğan'ın da bu durumda rahatsız olduğu fakat çalışanlara sendika nedeniyle herhangi bir görev hatırlatması ya da uyarısı yapamadığı da edinilen bilgiler arasında.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!