Şuana kadar hiçbir tutuklama yapılmadı!

Afrika gazetesine yapılan saldırı ile ilgili şuana kadar hiçbir tutuklamanın yapılmadığı; gazete binasına taşlar savuran ve adam öldürmeye teşebbüs eden eylemcilerden bir tek kişinin bile Polis tarafından tespit edilemediği öğrenildi.

Şuana kadar hiçbir tutuklama yapılmadı!

Evrenselgazete Özel/ Rana Sarro

Afrika Gazetesi’nin, Afrin’de düzenlenen 'Zeytin Dalı Harekatı'na yönelik, 'Türkiye’den bir işgal daha' şeklindeki manşeti sonrası Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gazeteyi işaret ederek gerçekleştirdiği "Kuzey Kıbrıs'ta bir pespaye gazete ahlaksızca başlık atmış. Ben KKTC'deki kardeşlerimi tavır almaya davet ediyorum. Türk ordusunun Kıbrıs'tan sonra yeni bir işgal yaptığını söylüyor. Bu ne ahlaksızlıktır, ne edepsizliktir. Ben Kuzey Kıbrıs'lı kardeşlerime sesleniyorum, bir cevabı vermeleri lazım" şeklindeki açıklaması sonrası Afrika gazetesine yapılan saldırı ile ilgili şuana kadar hiçbir tutuklama yapılmadı ve hiç kimseye dava okunmadı. 

O günkü eylemlerle ilgili 2 kişiye dava okundu ve aynı gün serbest bırakıldılar. Bu dava okunan kişilerin KKTC Meclisi'nin çatısına çıkan kişiler olduğu öğrenildi. Polis Basın Subaylığı ise olayla ilgili şuana kadar tutuklama yapılmaması konusunda, polisin olayla ilgili soruşturmasının devam ettiğini belirtti.

Evrenselgazete'ye verilen bilgi, soruşturmayı yürüten polisin suçluların tespiti için tanık bulamadığı yönünde. 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!