Polislerin Gözü Önünde Adam Öldürmeye Teşebbüs!

Gündemin Yorumu:

Polislerin Gözü Önünde Adam Öldürmeye Teşebbüs!

Rana Sarro Yazdı

Bir süre önce El-Sen üyesi Kıb- Tek'in bazı çalışanları, Başbakanlık binası önündeki kamu mallarını yıkıp dökerek, şiddet uyguladılar diye o eylemcileri kınadık. Birçok eylemde eylemciler tehlikeli cisimler attılar diye ve orada görev yapan polislerin ve gazetecilerin hayatını tehlikeye attılar diye kınadık. Ama ben bugüne dek, böylesi vahşice bir saldırı içeren herhangi bir eylem daha hatırlamıyorum. Hatırlayan varsa bana hatırlatsın. 

Siz gazetenin binasının içerisine portakal büyüklüğünde ya da daha da büyük taşlar fırlatacaksınız ve bunun adı eylem olacak!

Onlarca koskoca taşlar binanın içindeki insanları sıyırtarak geçecek ve bunun adı protesto olacak! Bunun adı eylem değil, protesto da değil, bunun adı şiddet ya da linç girişimi bile değil, BUNUN ADI KATLE TEŞEBBÜSTÜR!

Ülkemizin bazı insanları, muhtemelen Afrika gazetesinin binasının içerisinden olay anlarında çekilen videoyu izlemediler. Çünkü kanımca, o anları izleyen hiç kimse, o çirkin, o vahşi, o korkunç saldırıyı, normal karşılayamaz. 

Ardı ardına bir türlü sonu gelmeyen, bir türlü bitmeyen taşların tüm pencereleri kırarak, binanın içerisindeki eşyaları da kırarak insanları öldürebileceğini izledik. Ben hala bazı insanların böylesi bir eyleme nasıl hak verebildiğine şaşarım. 

O videoyu izlemiş biri olarak, iddia eder ve derim ki, o gün binadaki insanların ölmemesi çok büyük bir şans eseridir. 

Bu konunun en can alıcı yanı ise, bu vahşice saldırılar onlarca polisin gözü önünde ve yanında gerçekleşmiştir. Arkadaşlar, açık ve net, polislerin gözü önünde yanı başında adam öldürmeye teşebbüs suçu işlenmiştir.

Ve TC Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla yapılan bir saldırı olduğu için polis "ADAM ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜSE" GÖZ YUMMUŞTUR!

Polisin gözü önünde yapılan cinayete teşebbüs zanlılarından bir teki bile bir tek gece içeride yatmadılar. Çevik Birlik eylemin az ilerisinde bekletilmiş ve o koskoca taşlar camlardan içeriye insanların üzerine doğru fırlatılırken; o vahşi saldırıya müdahale emri verilmedi. 

Eylemde sözde görevli Polisler saldırganların yanında dururken, o taşları atanlara engel olunması talimatı gelmediği için, cinayete teşebbüs suçu eylem boyunca devam etti. 

En son eylemciler ne zaman ki ikinci kata tarmanıp pencereden içeriye girmeye teşebbüs etti, polisler baktı gördü ki, içerideki gazetecileri bazlayacaklar ve değil KKTC'ye  Polis Genel Müdürü dünyaya CEVAP VEREMEYECEK, o zaman merdivenlerden koşarak kapıya dayandılar. Azılı eylemciler içeridekileri kesmeden müdahale etmeye çalıştılar. 

TAŞLAR POLİSLERE İSABET ETMESİN DİYE TAŞ ATANLAR DURDURULDU!

Polis binanın içerisine girmek için kapıya dayanıp kapıyı çalmaya başladığı andan itibaren ise, taşlar kesildi. Yani binaya girecek olan polislere taşlar isabet etmesin diye taş atanlara o zaman müdahale edildi. Demek ki polis istediği zaman taş atan eylemcileri engelleyebiliyordu! Demek ki polis onca dakika eylemcileri seyrederken, istese müdahale edebiliyormuş! 

Böyle bir ülkede yaşarız! Böyle bir ülkede can güvenliği bekleriz! Ama eylemde görevli hiçbir polise en ufak bir sözüm yok. Benim sözüm Polis Genel Müdürü ile polis yetkililerinedir! 

Sonuç itibariyle, Afrika gazetesinin içerisindeki insanları ve gazetecileri öldürmeye teşebbüs edilmiştir ve polis kılını kıpırdatmamıştır. O anların videosunu izlemesem derdim ki, polis birinin ölmeyeceğini bildiği için camları kırmalarına izin verdi. Ama hayır, artık o savrulan taşların hızını kesecek cam kalmazken halen daha koca koca taşların içeriye fırlatılmasına polis göz yummuştur. POLİS CİNAYETE TEŞEBBÜSE ORTAK OLMUŞTUR!

YENİ SEÇİLEN VEKİLLERİN ÖNCÜLÜĞÜNDE!

Geçtiğimiz gün televizyonda Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı'yı izledim. Eylem anında en başta duran, bu eylem adı altındaki vahşice saldırıya ön ayak olan Erhan Arıklı, "ben eylem yerindeyken olay yaşanmadı, ortam gayet sakindi, ben oradan Meclis'te yemin törenine katılmak üzere ayrıldıktan sonra eylemciler taşkınlık yapmaya başladılar. Ben ayrılmadan elimden geldiğince eylemcileri sakinleştirdim" dedi. 
Ben hayatım boyunca böylesi asılsız bir iddiaya daha şahit olmadım. Ben de diyorum ki, eylemciler YDP Genel Başkanı olan yeni vekil oradayken bu saldırıları gerçekleştirdiler ve bu yeni vekiller Meclis'e doğru yola çıktıklarında zaten eylemciler de Afrika gazetesi önünden ayrılmış, Meclis binasını işgal etmeye doğru yola çıkmıştı.

POLİS VE ÇEVİK BİRLİĞİN ÖNÜNDE MECLİS İŞGALİ!  

Afrika gazetesini talan ettikten sonra Meclis'e giden aynı eylemciler, orada da CTP Milletvekili Doğuş Derya'yı protesto etmek için, KKTC Polisi'nin ve Çevik Kuvvetin gözü önünde KKTC Cumhuriyet Meclisi'ni işgal ettiler. KKTC Cumhuriyet Meclisi'nin çatısına çıkıp bayrak açtılar. Arkadaşlar bu olayların tümü KKTC Polisi'nin gözü önünde yaşandı. Ve bir tek kişi bir tek gece bile içeride yatmadı. Çünkü Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'gereğini yapın' talimatı vardı. Cumhurbaşkanı'mız Mustafa Akıncı'nın Polis Genel Müdürü'ne ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı'na gereken uyarıyı yapmasına rağmen...

Gel de böyle bir ülkede can güvenliği bekle. Gel de böyle bir ülkede Polis Genel Müdürü'nün adaletine, güvenliğine, görevini layıkıyla yaptığına inan!

O anların video görüntülerini izlemek için tıklayınız>>>>> 

Polisin gözü önünde korkunç saldırının videosu! BU OLAY KKTC'DE YAŞANDI!


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Meclis’te Kıbrıs toplantısı
Meclis’te Kıbrıs toplantısı
Tarımda kalite
Tarımda kalite "sözleşmeli üretim" ile artacak