''Bu ülkede yasalar vardır, mahkemeler vardır, devlet vardır! Gereken cezayı HUKUK VERİR!''

Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş, Afrika gazetesi hakkında Başsavcılık'a suç duyurusunda bulundu.

''Bu ülkede yasalar vardır, mahkemeler vardır, devlet vardır! Gereken cezayı HUKUK VERİR!''

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, 'Türkiye'den bir işgal harekatı daha' diye manşet atan Afrika gazetesi hakkında Başsavcılık'a suç duyurusunda bulundu. Serdar Denktaş, facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Afrika gazetesinin yayını ile ilgili konuyu Başsavcılık'a taşıdığını açıkladı. Serdar Denktaş'ın açıklaması şöyle:

"Bugün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti için önemli bir gün. Sabah Mecliste yemin törenimiz var ancak bence bundan çok daha önemli bir mesele var. O da bu ülkenin gerçek bir hukuk devleti olduğunu hatırlamak. İşte bu sebeple sabah ilk iş Sayın Başsavcıyı ziyarete geldim. Bu ülkede ifade özgürlüğünün nerede başlayıp nerede bittiği bir hukuk meselesidir. Bu bakımdan Sayın Başsavcı ile görüşerek konunun derhal hukuksal olarak incelenmesini talep ettim. Toplumun çok büyük kısmının değerlerine sorumsuzca, provokatif ve hoyratça saldırmak ifade özgürlüğü olarak değerlendirilemez. Afrika Gazetesi’nin yaptığı bana göre ifade özgürlüğünü aşan, bir ülkenin milli değerlerine alenen hakaret etmek suretiyle provokasyon yapmaktır. Bu provokasyonu yapan gazete kadar, bunu fırsat bilip de hukuk dışında hareket etme niyeti olanlara da tepkimiz sert olacaktır. Bu ülkede yasalar vardır, mahkemeler vardır, DEVLET vardır ve herkese gereken ceza neyse verilir..."

Öte yandan Afrika gazetesine yönelik bugün yapılacağı tahmin edilen linç girişimi olacağı tahmin ediliyor. Yasalar ve hukukun olduğu ülkede linç girişiminin yanlışlığı ve demokrasiye aykırı oldığı üzerinde duruluyor. Bu yöndeki bir girişimin yetkililer tarafından gerekli açıklamalarla önlenmesi bekleniyor. Kaynak: Evrenselgazete


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi,etkin denetimlerini sürdürüyor
Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi,etkin denetimlerini sürdürüyor
Kanatlı: Bu daha başlangıç mücadeleye devam
Kanatlı: Bu daha başlangıç mücadeleye devam