4’lü koalisyonla ilgili görüşmeler olumlu!

Parti Genel Sekreterleri’nden resmi olmayan koalisyon görüşmeleri konusunda değerlendirme

4’lü koalisyonla ilgili görüşmeler olumlu!

Parti Genel Sekreterleri de resmi olmayan koalisyon görüşmeleri konusunda TAK’a değerlendirme yaptı.

CTP Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın, partiler arası resmi olmayan görüşmelerin başkanlar düzeyinde sürdüğünü kaydederek, “Henüz resmi ve detaylı bir şey söylemek mümkün değil. Pazartesine kadar kesin sonuç alınabileceğini düşünüyorum” dedi.
Sorakın, 4’lü koalisyonla ilgili görüşmelerin olumlu geçtiğini de ekledi.

DP Genel Sekreteri Afet Özcafer, partiler arasında süren görüşmelerin birkaç güne kadar sonuçlanacağını söyledi.Hükümetin bir an önce kurulması, ardından da bütçenin onaylanması gerektiğini, halkın beklentisinin bu yönde olduğunu kaydeden Afet Özcafer, “Eğitim, sağlık, belediyeler, kurum ve kuruluşlar… Her taraf kilitlenmiş durumda, her yerden sesler yükseliyor. Maliyede ödemeler gündemde…ihaleler yapılamıyor” dedi.

TDP Genel Sekreteri Asım İdris, 4’lü koalisyon için sürdürülen gayri resmi görüşmelerin olumlu geçtiğini belirterek, “ ‘Her şey tamam’ demek için henüz erken” dedi.

İdris, süreç böyle devam ederse görüşmelere yakında resmi düzeyde başlanabileceğini, kamuoyuna daha rahat bilgi verilebileceğini dile getirdi.

Evrenselgazete'ye konuşan Halkın Partisi Genel Sekreteri Tolga Atakan ise, bakanlık dağılımlarının yapıldığı ile ilgili haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. O noktaya bile henüz gelinmediğini kaydeden Atakan, "gayri resmi bir görüşme var lakin o noktaya gelinmedi bile" dedi. 

Milletvekilliği Erken Genel Seçimi’nin resmi ve kesin sonuçlarının 12 Ocak’ta Resmi Gazete’de yayımlanmasıyla milletvekilleri mazbatalarını 15 Ocak’ta almıştı. 7 Ocak Milletvekilliği Erken Genel Seçimi’nde UBP 21, CTP 12, HP 9, TDP 3, DP 3 ve YDP de 2 milletvekili çıkardı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi,etkin denetimlerini sürdürüyor
Temel Sağlık Hizmetleri Dairesi,etkin denetimlerini sürdürüyor
Kanatlı: Bu daha başlangıç mücadeleye devam
Kanatlı: Bu daha başlangıç mücadeleye devam