''4'lü olası koalisyon görüşmelerinin gündeminde erken seçim yok!''

4 partinin genel başkanları temaslarını devam ettiriyor. 4'lü koalisyon konusunda gayri resmi temaslarda bulunan bu parti temsilcilerinin önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklama yapması bekleniyor.

''4'lü olası koalisyon görüşmelerinin gündeminde erken seçim yok!''

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın, koalisyon görüşmelerinin gayri resmi olarak devam ettiğini belirterek, "4 partinin başkanları temaslarını devam ettiriyorlar" dedi. 

Kilit parti konumundaki Demokrat Parti'nin Genel Başkanı Serdar Denktaş'ın tavrının sorulduğu Erdoğan Sorakın, "Benim gördüğüm kadarıyla tavrı olumludur" diye konuştu. 

Evrenselgazete'den Rana Sarro'nun sorularını yanıtlayan Erdoğan Sorakın, bu 4'lü olası koalisyon için gayri resmi temasta bulunan siyasi partilerin gündeminde erken seçimin olmadığını kaydetti. 

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın, "Bu süreçte erken seçimin konuşulması doğru değil. Daha seçimden yeni çıktık, yapılması gereken dünya kadar işler var. Bilahare kamunun beklentisi olan icraatlar var. Dolayısıyla erken seçimin konuşulmaması gereken bir konu olduğunu düşünüyorum. Hükümetin kurulması ve acilen icraatlara başlaması gerektiğini düşünüyorum" dedi. 

Erdoğan Sorakın, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP)'nin gündeminde erken seçim olmadığı gibi, 4'lü olası koalisyon görüşmelerinin gündeminde de erken seçim olmadığını açıkladı. Sorakın, "hayır öyle birşey konuşulmadı" dedi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!