Bu da ülkemizin acı gerçeği...! Davalı- davacı konumundan, vekillik mazbatasına!

Milletvekili Doğuş Derya, kendisine sosyal medyada hakaret eden Bertan Zaroğlu ile aynı çatı altında vekillik görevini yürütmek zorunda kalacak.

Bu da ülkemizin acı gerçeği...! Davalı- davacı konumundan, vekillik mazbatasına!

Seçimin ardından işleyen anayasal süreç uyarınca Milletvekili seçilenler mazbatalarını aldı. Başkent Lefkoşadaki mazbata töreni Kaza Mahkemesinde gerçekleştirildi. CTP'den milletvekili seçilen Doğuş Derya'nın, daha önce kendisine cinsel içerikli hakarette bulunan ve cezalandırılan Yeniden Doğuş Partisi'nden Bertan Zaroğlu ile aynı çatı aldında bulunmak zorunda kalması dikkat çekti. 

Milletvekili olarak dün mazbatalarını almak üzere bulundukları mahkemede, bir süre önce davalı ve davacı olarak bulunuyorlardı. 

Sosyal medya üzerinden CTP Lefkoşa Milletvekili Doğuş Derya’ya hakaret ettiği gerekçesiyle davalık olan Yeni Doğuş Partisi Genel Sekreteri Bertan Zaroğlu mahkeme tarafından suçlu bulunarak tazminat ödemeye mahkum edilmişti. 

Facebook’tan hakaret içerikli sözlerle Derya’yı hedef aldığı belirtilen Zaroğlu, toplam 60 bin TL ödemeye mahkum edilmişti. 

CİNSEL İÇERİKLİ SALDIRI!

Kararı açıklayan Kıdemli Yargıç, davalı Bertan Zaroğlu’nun sosyal paylaşım alanında hakaret içerikli yazılar yazdığını, yazmış olduğu, “Sayfamdaki arkadaşlarımın affına sığınarak Doğuşum, Bebeğim, Anlıyorum ızdırabını… Fakat biraz farklılık yap senin stresini sıkıntını çekmekten bıktık… İçine al ki diline vurmasın' yorumunu davacı Derya'nın kişilik haklarına ve kadınlık onuruna saldırıldığı niteliği taşıdığını, ayrıca açık yazılmasa da cinsel içerikli düşünce ile yazıldığının ortada olduğunu ifade etmişti. 

CTP Milletvekiline cinsel içerikli hakarette bulunan Bertan Zaroğlu'nun, erken seçim sonucunda Yeniden Doğuş Partisi'nden milletvekili seçilmesinin ardından, her iki vekilin Cumhuriyet Meclisi'nde aynı çatı altında bulunması sonucunu doğurdu.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!