Serdar Denktaş: Erken seçime olanak sağlayacak bir yaklaşımım olmayacak

Erken Genel Seçim sonucunun ardından hükümet kurulması için koalisyon çalışmalarında kilit parti durumunda olan Demokrat Parti Genel Bakanı Serdar Denktaş, hangi koalisyon formülünde yer almaya karar verdiğini açıklamasa da, önemli bir açıklamada bulundu.

Serdar Denktaş: Erken seçime olanak sağlayacak bir yaklaşımım olmayacak

Evrenselgazete- Erken Genel Seçim sonucunun ardından hükümet kurulması için koalisyon çalışmalarında kilit parti durumunda olan Demokrat Parti (DP) Genel Bakanı Serdar Denktaş, önemli açıklamada bulundu. 

Serdar Denktaş, halkın Ulusal Birlik Partisi ile Halkın Partisi koalisyonunu işaret ettiğini söyleyerek, "ben kendimi muhalefete hazırlamıştım. Seçim sonuçları çıktı, seçimin ertesi günü de gittim, odamı boşalttım, kendi özel eşyalarımı topladım. Çünkü halk bana muhalefet görevi vermiş. Arkasından bu açıklamalar çıktı, döndü dolaştı bizim kucağımıza düştü yine. Bu durumda kalmak benim çok mu istediğim birşey, hayır onu söyleyeyim. Günün sonunda oturacaksınız ve bir karar vereceksiniz, bu çok da kolay değil" dedi. Bir televizyon kanalında konuşan Serdar Denktaş, hangi koalisyon formülünde yer almaya karar verdiğini açıklamasa da, önemli bir açıklamada bulundu. 

"ERKEN SEÇİM DİYE TUTTURANLARA PRİM YOK"

Demokrat Parti Genel Bakanı Serdar Denktaş, "Ama şunu net söyleyebilirim, yeniden erken seçim diye tutturdu birileri.Erken seçime olanak sağlayacak bir yaklaşımım olmayacak, bunu net söyleyeyim. Nasıl birşey çıkacak ortaya, onu önümüzdeki günler gösterecek. Biz sabırla oturduk, bekliyoruz" diye konuştu. Kaynak: Evrenselgazete-

 

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!