Besim Tibuk HP'nin arkasında değil, YDP'nin arkasında!

Merit Oteller Grubu'nun ve Diyalog Medya Grubu'nun sahibi Türkiyeli İş adamı Besim Tibuk'un HP'nin arkasında olduğu ve seçim sürecinde destekçisi olduğu iddiası üzerine, Evrenselgazete olayın perde gerisini öğrendi.

Besim Tibuk HP'nin arkasında değil, YDP'nin arkasında!

Evrenselgazete- 7 Ocak Erken Genel Seçimi'nde 2 milletvekiliyle parlamentoya girmeye hak kazanan Yeniden Doğuş Partisi'nin arkasında Merit Oteller Grubu'nun ve Diyalog Medya Grubu'nun sahibi Türkiyeli İş adamı Besim Tibuk'un olduğu iddia ediliyor. Bunu bilmeyen, bazı basın yayın organları ise, geçmiş söylentileri yeni öğrenince, kamuoyu yanlış bilgilendirilmiş oldu. 

'Merit Oteller Grubu'nun ve Diyalog Medya Grubu'nun sahibi Türkiyeli İş adamı Besim Tibuk'un, Yeniden Doğuş Partisi'nin iktidara gelmesi için her türlü olanaklarını seferber ettiği' iddia ediliyor.

İş adamının siyasi partiye verdiği bu desteğin boyut değiştirdiğinin farkında olmayan Yeni Bakış gazetesi ise, bahse konu iş adamının HP'yi desteklediği iddiasında bulundu.

Yeni Bakış gazetesinde, 'HP’nin arkasında Tibuk mu var?' başlığıyla bugün yayınlanan haberde, 7 Ocak Milletvekilliği Erken seçiminde 9 Milletvekiliyle parlamentoya girmeye hak kazanan Halkın Partisi’nin seçim boyunca en büyük destekçisinin Merit Oteller zincirinin sahibi Türkiyeli İş adamı Besim Tibuk’un olduğu iddia edildi. Gazetenin iddiasına göre; "Kampanya süresinde Tibuk’a ait Diyalog Gazetesi ve TV’sinin Kudret Özersay’ın partisine verdiği destek gözlerden kaçmadı. Seçim süresince hem gazete hem de tv haberleriyle Özersay ve partisinin politikalarını öne çıkaran haberlere imza attı."

"GİZLİ DESTEK BOYUT DEĞİŞTİRDİ" İDDİASI!

Halbuki, olayın aslının son dönemlerde boyut değiştirdiği iddia ediliyor. Önceleri Halkın Partisi'ni iktidara getirme niyetiyle, o dönem Göktürk Ötüken tarafından da açıklanan 'HP'yi birinci gösteren sahte anketler yayınlattığı' ve HP'yi hükümete getirmek için tüm olanaklarını kullandığı bilinirken; muhtemelen Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay'ın baş kaldırması ve dik duruş sergilemesi üzerine daha sonra bu desteğin Yeniden Doğuş Partisi'ne çevrildiği iddia ediliyor.

"TC'Lİ İŞ ADAMI, YDP'Yİ İKTİDARA TAŞIMAYA NİYETLİ" İDDİASI!

Merit Oteller Grubu'nun ve Diyalog Medya Grubu'nun sahibi Türkiyeli İş adamı Besim Tibuk'un, şuanda ve seçim süreci boyunca, Halkın Partisi'ni değil, Yeniden Doğuş Partisi'ni desteklediği ve YDP'yi iktidara taşımak için her türlü desteği verdiği de siyasi arenada konuşuluyor.

HALK HERŞEYDEN BİHABER!

İddia edilen bu, ülke siyasetine, seçmen iradesine ve Kıbrıs Türk halkının geleceğine müdahaleden ise halkın bihaber olduğu belirtiliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!