Asım İdris: ''Kıbrıs Türk halkı açısından ciddi bir TEHDİT!''

Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Sekreteri Asım İdris, ''katıldığı bir televizyon programında, “Yeniden Doğuş Partisi'nin bu kadar yükselmesi toplumsal olarak ciddi bir tehlikedir. Barış adına, bütünlüğümüz adına ciddi bir tehlike olduğunu düşünüyorum'' dedi.

Asım İdris: ''Kıbrıs Türk halkı açısından ciddi bir TEHDİT!''

Evrenselgazete- Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Sekreteri Asım İdris, Yeniden Doğuş Partisi'nin bu kadar yükselmesinin toplumsal olarak, Kıbrıs Türk toplumu açısından ciddi bir tehlike olduğunu vurguladı.

İdris, "Sosyal demokrat bir parti olarak bu ivmenin çok hoş olmadığını, toplumsal olarak bizi endişelendirdiğini söyleyebiliriz. Sol oylarda bir iniş var. Sol seçmen üzerinde ise daha önceden yaratılan, "Hiçbir şey olmaz" algısı var" diye konuştu.

Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Sekreteri Asım İdris, katıldığı bir televizyon programında, “Yeniden Doğuş Partisi'nin bu kadar yükselmesi toplumsal olarak ciddi bir tehlikedir. Barış adına, bütünlüğümüz adına ciddi bir tehlike olduğunu düşünüyorum. Sosyal demokrat bir parti olarak bu ivmenin çok hoş olmadığını, toplumsal olarak bizi endişelendirdiğini söyleyebiliriz” dedi. 

Asım İdris, ‘Toplumda ezilen, ayrı tutulan, eşit davranılmayanların temsilcisi olduk’ deniyor. Kökene göre bir söylem ortaya çıkıyor. Bu bakış açısı, yani böyle bir ayrım üzerinden hareket etmek, toplumsal barışımız açısından bizim için bir tehdittir. Bütün ezilenlerin, nerede doğduğuna, nereden geldiğine bakılmaksınız herkesin hakkını savunmak en doğrusudur. Ama sadece insanları, doğduğu yere göre ayırıp ‘sadece onların hakkını savunacağım’ demenin çok doğru olmadığını söylüyoruz. İnsanları doğduğu yere göre tanımlıyorsa, bu da toplumsal barış açısından tehlikeli bir görüştür” şeklinde konuştu.- Evrenselgazete- 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!