Serdar Denktaş: ''UBP'nin tavrını gördüm, ne güzel sustu, ben de susarım şimdi''

Seçim sonuçlarının ardından siyasi parti temsilcilerinin ülkede kurulacak hükümet için koalisyon modelleri konusunda yaptığı açıklamaların ardından, Evrenselgazete'den Rana Sarro'nun Serdar Denktaş'a yönelttiği soruya, Denktaş'tan manidar bir yanıt geldi.

Serdar Denktaş: ''UBP'nin tavrını gördüm, ne güzel sustu, ben de susarım şimdi''

Ülkede, 7 Ocak 2018 Erken Genel Seçimi sonucunda, CTP-HP-TDP-DP koalisyon hükümetinin mi; yoksa UBP-DP-YDP koalisyon hükümetinin mi kurulacağı merak ediliyor.

Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş, koalisyon konusundaki niyeti ve düşüncesi konusunda yöneltilen soru üzerine, resmi seçim sonuçlarının çıkmasının ardından bunların konuşulmasının daha doğru olacağı görüşünü ifade etti.

Israrlı sorular üzerine ise Denktaş, "UBP'nin tavrını gördüm, ne güzel sustu, ben de susarım şimdi" demekle yetindi. Denktaş, YSK'ya itirazda da bulunduklarını belirtti ancak detay vermedi.

Erken Genel Seçim sonucunda, seçime katılan tüm partiler tek başına iktidara gelecek oy oranına sahip olamazken, CTP ve HP, UBP ile koalisyon hükümeti kurmayacaklarını açıkladı. 

Evrenselgazete'ye konuşan TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, olası koalisyon modellerine kapıyı kapatmazken, TDP'li Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, Toplumcu Demokrasi Partisi’nin Ulusal Birlik Partisi’nin yanına yama olmayacağını kaydetti.

Evrenselgazete'ye konuşan YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı ise, UBP-DP-YDP'li üçlü bir koalisyon hükümetinde yer alabileceğini açıkladı.

CTP-HP ve TDP'nin oy oranları ise koalisyon hükümeti kurulmasına yetmiyor. Bu noktada Demokrat Parti kilit rol oynuyor.

DP'nin, olası CTP-HP-TDP koalisyon hükümetinde mi, yoksa UBP-YDP koalisyon hükümetinde mi yer alacağı merak ediliyor. 
Konuyla ilgili koalisyon konusundaki niyetini sormak üzere Evrenselgazete'den Rana Sarro'nun ulaştığı Serdar Denktaş, koalisyon konusundaki niyetini açıklamadı. 

Bilindiği gibi, Evrenselgazete, KKTC'de kaolisyon krizi yaşandığını ve DP'nin kilit rol oynayacağını dün gündeme getirmişti. 

İLGİLİ HABER>>> 

KKTC'de hükümet krizi! DP Kilit Parti! 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Öğrenciler ve öğretmenler bu sabah ders başı yaptı
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!
Meclis’in gündeminde 3 yasa tasarısı var!