Gazimağusa’da kundaklanan barda bir kişi yanarak yaşamını kaybetti

Gazimağusa, eş zamanlı 2 kundaklama olayı ile sarsıldı. “Big Boss” isimli yeni açılacak olan bar kundaklandı. Alevler arasında kalan barın İranlı işletmecisinin amcası yanarak feci şekilde can verdi.

Gazimağusa’da kundaklanan barda bir kişi yanarak yaşamını kaybetti

Gazimağusa, dün sabah, güne feci bir haberle uyandı. Günün ilk saatlerinde, 03.55’te, eş zamanlı olarak 2 farklı yerden kundaklama haberi geldi. Bir işyeri ve bir araç, benzin dökülüp ateşe verildi. Barda çıkan yangında yabancı uyruklu bir kişi de feci şekilde yanarak can verdi.

Salamis yolu olarak bilinen İsmet İnönü Bulvarı’nda, BM Barış Gücü kampı karşısında faaliyet gösteren bir işyerinin meçhul kişiler tarafından yakılması sırasında olay yerinde bulunan 65 yaşındaki Ali Rezay Rasekh yanarak yaşamını yitirdi. 

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, dün sabah 03.55’te meydana gelen kundaklama ve adam öldürmeye teşebbüs olayında, işletmeciliğini Cengiz Salih Soykök ve Sahap Eisapour’un yaptığı Big Boss isimli işyeri, yanıcı madde dökülerek yakıldı. 

Çıkan yangın sırasında binada bulunan İran uyruklu 65 yaşındaki Ali Rezay Rasekh yanarak hayatını kaybetti. 

4 ARAÇ YAKILDI 

Gazimağusa’da yine dün sabah aynı saatlerde 4 araç yakıldı. 

Polis açıklamasına göre, üzerlerine yanıcı dökülerek ateşlenen Truva Sokak’ta Umut Ayman’a ait GA 025 plakalı araç tamamen; Kerim Şener’e ait JV 202 plakalı araç, Ertaç Ercan’a ait ME 259 plakalı araç ile Turan Evran’a HK 667 ait araçlar da kısmen hasar uğratıldı. Polisin her iki olayla ilgili soruşturması sürüyor. 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Meclis’te Kıbrıs toplantısı
Meclis’te Kıbrıs toplantısı
Tarımda kalite
Tarımda kalite "sözleşmeli üretim" ile artacak