HÜKÜMET 41 KİŞİYİ DAHA ARSA SAHİBİ YAPTI

Alaniçi, Muratağa, Sandallar köyünde 41 gence Kırsal Kesim Arsası Hak Sahipliği Belgesi düzenlenen törenle verildi.

HÜKÜMET 41 KİŞİYİ DAHA ARSA SAHİBİ YAPTI

Alaniçi, Muratağa, Sandallar köyünde 41 gence Kırsal Kesim Arsası Hak Sahipliği Belgesi düzenlenen törenle verildi.

Alaniçi köy kahvehanesinde yer alan arsa dağıtım törenine; Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün yanısıra, Gazimağusa Kaymakamı Durdane Acı, İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner, Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, bazı milletvekilleri ile bölge halkı katıldı.

Törende konuşan Yeniboğaziçi Belediye Başkanı Katip Demir, ülke gençliğinin yurtdışına göç etmesini önlemek adına hükümetin bu yöndeki icraatından memnuniyet duyduğunu belirtti.

Demir, hükümet ile istişareleri sonunda ağıllar bölgesinin elektrik sorununun çözüldüğünü, köydeki asbest borulardan da kurtulmak üzere olduklarını açıkladı.

İçişleri Bakanı Kutlu Evren de yaptığı konuşmada, bakanlığa bağlı tüm icraatların uygulanması adına Başbakanı’ın kendilerine talimatı olduğunu belirterek, bakanlık olarak kırsal kesim arsası noktasında büyük bir çalışma içinde olduklarını kaydetti.

Bakan Evren imkanlar dahilinde ülkenin farklı noktasında bu çalışmayı hayata geçirdiklerini ve buna süratle devam edeceklerini ifade ederek, tüm bu çalışmaların, Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün desteği ile gerçekleştirildiğini belirtti.

Başbakan Hüseyin Özgürgün ise törende yaptığı konuşmasında “Bizim bütün derdimiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gelişmesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yatırımların yapılması, gençlerin toprağına sahip çıkması ve gençlerin bulundukları yerde toprağına sahip çıkıp oraya kök salıp ondan sonra da geleceğini burada kurmalarıdır” dedi.

Başbakan Özgürgün, bugünün gençlerine bu imkanı sağlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu yönde yoğun bir çalışma sergilendiğini dile getirdi.

Gençlerin toprağına sahip çıkması adına yapılan tüm çalışmaların Kuzey Kıbrıs Türk Cunhuriyeti’ne yapılan bir yatırım olduğunu vurgulayan Başbakan Özgürgün, bunun da geleceği kurmak adına büyük önem taşıdığını ifade etti.

“Bizim bütün derdimiz Kıbrıs Türk halkının bu topraklarda refah içinde, mutluluk içinde yaşamalıdır” şeklinde konuşmasını sürdüren Hüseyin Özgürgün, bunun için köylüye, çiftçiye, hayvancıya çok değer verdiklerini vurguladı ve bu kesine sahip çıkılmasının öncelikleri olduğunun altını çizdi.

Olaya partizanlıkla bakmadıklarını kaydeden Özgürgün “esas olan ülkesine sahip çıkmak, ülkesine sahip çıkacak olanı desteklemektir” dedi.

Kıbrıs Türk halkının bu topraklarda var olmak adına Atlılar, Muratağa, Sandallarda şehitler verildiğini anımsatan Özgürgün, bu şehitlerin KKTC’nin yaşatılması için canlarını verdiğini belirtti.

‘Bugün biz burada varsak onların mücadelesiyle varız’ diyen Özgürgün, onların sayesinde başlatılan çalışmaların daha da ilerilere götürülmesi gerektiğini, çünkü karşı tarafta hala Kıbrıs meselesinin bitmediğini, hala daha Kıbrıs Türk halkını etnik bir azınlık olarak gören bir meselenin devam ettiğini dile getirerek bu nedenle Kıbrıs Türk halkının bu topraklarda kök salıp güçlenmesi gerektiğine dikkati çekti.

Törende konuşmaların ardından 41 gence kırsal kesim arsası hak sahipliği belgeleri takdim edildi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardiyolojide önemli başarı...
Kardiyolojide önemli başarı...
Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Özçınar, DABB Heyetini kabul etti
Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Özçınar, DABB Heyetini kabul etti