“Hak etmediğim eleştiriler, iade ederim"

Ertuğruloğlu: “Hak etmediğim eleştiriler yapıldı, iade eder, esefle kınarım. CTP’li vekiller buna rağmen rapora şerh koydu, beni ‘devleti zara sokan kişi’ ilan etti"

“Hak etmediğim eleştiriler, iade ederim

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu toplantısı devam ediyor.  Genel Kurul’un gündeminde Ercan Havaalanı ile ilgili rapor var.

Genel Kurul toplantısında, Taşınmaz Mal (Tasarruf Kayıt ve Kıymet Takdiri) (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın kabul edilmesinin ardından, “Ercan Havaalanının İşletme Haklarının Devredilmesi İle İlgili Şartname, Sözleşme Ve Sözleşmenin Uygulanması Aşamalarındaki İşlemlerin Hukuka Ve Kamu Yararına Uygunluğunun Araştırılması Hakkındaki Meclis Araştırma Komitesi”nin konu hakkındaki raporu ele alındı. 

Raporun bir kısmını Komite Başkanı Ersin Tatar, bir kısmını da Başkan Vekili Tufan Erhürman okudu.

ERTUĞRULOĞLU: “CTP’Lİ VEKİLLER BENİ ‘DEVLETİ ZARA SOKAN KİŞİ’ İLAN ETTİ

Rapor üzerine ilk sözü dönemin Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu aldı. 

Bu konuda söylenmesi gereken her şeyi söylediğini ifade eden Dışişleri Bakanı, “CTP’li vekiller buna rağmen rapora şerh koydu,  beni ‘devleti zara sokan kişi’ ilan etti. Hak etmediğim eleştiriler yapıldı, iade eder, esefle kınarım” dedi.

"ERCANLA İLGİLİ TEK HATAM BUYDU"

Bunların Tahsin Ertuğruloğlu’nu kötü gösterme adına yapıldığını söyleyen Ertuğruloğlu, “Devlet nerde zarara uğradı? Ercan’la ilgili sürece çomak soktum. Bunun istismar edileceğini düşünmedim. Ercan konusundaki tek hatam buydu” şeklinde konuştu. 

Ertuğruloğlu, Ercan’a 3 yıl tek çivi çakılmadığını söyleyerek, “O zaman neredeydiniz?” diye sordu.

ANGOLEMLİ: "KOMİTE SAVCILIĞI GÖREVE ÇAĞIRMALIYDI"

TDP Milletvekili Hüseyin Angolemli, “Bu raporun sonucunda komite savcılığı göreve çağırmalıydı. Böyle bir şey yok. Sonuç ve öneriler kısmında Tahsin Ertuğruloğlu ile ilgili tek cümle yok. Oysa gözler Tahsin Bey ve yolsuzluk üzerinde. Ombudsman Tahsin Beyin yanlış davrandığını söyledi ve bu konu günlerce Mecliste konuşuldu” dedi.

Komitenin uzun süre çalıştığına tanık olduğunu söyleyen ve komiteyi kutlayan Angolemli, bu tür araştırma raporlarının tarafsız olması ve oybirliğiyle hazırlanması gerektiğini vurguladı. 

Angolemli, kendilerinin de soruşturmadan yana olduklarını belirtti.

Siyasete güven kalmadığını ifade eden Angolemli, “Eğer bu şekilde devam ederse bizi çok daha düşündürücü ve acı günler bekliyor” şeklinde konuştu. 

Hüseyin Angolemli, yargıdaki durumla ilgili de değerlendirme yaparak, davaların yavaş sonuçlanmasını eleştirdi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
''Belediye ciddi mali sıkıntıda''
''Belediye ciddi mali sıkıntıda''
Güzelyurt Merkezi Sulama Projesi hayata geçiriliyor
Güzelyurt Merkezi Sulama Projesi hayata geçiriliyor